Program do gabinetu stomatologicznego – który wybrać?

Program do gabinetu stomatologicznego – który wybrać?

Zastanawiasz się który z programów do obsługi gabinetu stomatologicznego wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najważniejszych informacji na temat wybranych produktów! Oceń samodzielnie, który program spełni Twoje oczekiwania.

Program do gabinetu stomatologicznego to narzędzie mające ułatwić pracę personelowi kliniki i usprawnić organizację. Na rynku dostępny jest duży wybór oprogramowań dla stomatologów. Wśród popularnych propozycji nieustannie pojawiają się nowe. Jaki program do gabinetu stomatologicznego wybrać, aby jakość usług była najlepsza? Opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu, przygotowaliśmy zestawienie wybranych programów dla stomatologii! Sprawdź, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Kliknij, aby przejść do podsumowania.

ProDentis

ProDentis jest oprogramowaniem dostępnym na rynku już od 20 lat. Rozbudowana karta pacjenta zawiera nie tylko standardowy diagram dentystyczny. W wersji podstawowej dostępna jest karta periodontologiczna, a w module dodatkowym — karta ortodontyczna z analizą cefalometryczną. System posiada 3 moduły: dla lekarza, dla rejestracji oraz dla administracji. Koszt licencji zależy od ilości stanowisk oraz od wybranych modułów dodatkowych według potrzeb placówki. Program oferuje bogaty wybór modułów dodatkowych. Wśród nich znajdziemy moduł z systemem lojalnościowym dla pacjentów oraz moduł z kolejką oczekujących na pierwszy dostępny termin do dentysty.

Wymagania sprzętowe/techniczne: system operacyjny Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP. Aplikacja mobilna obsługiwana jest przez systemy Windows, iOS, MacOS, Android.

Koszt licencji: przy licencji rocznej opłata jednorazowa w wysokości 500zł netto za jedno stanowisko komputerowe. Przy licencji bezterminowej od 890zł netto za jedno stanowisko rejestracji/administracji i od 1134zł netto za stanowisko lekarza. Koszt modułów dodatkowych od 300zł do 1200zł netto za jedno stanowisko.

Dr100

Jednym z pierwszych elementów, na który warto zwrócić uwagę, jest schludna szata graficzna i duża intuicyjność oprogramowania Dr100. Twórcy Dr100 stworzyli aplikację łatwą w użytku i jednocześnie bogatą w przydatne podczas obsługi gabinetu stomatologicznego funkcje. Należą do nich dostęp do obszernej bazy leków, gotowe do wykorzystania wzory zaświadczeń. Możliwe jest również rozliczanie wizyt NFZ (nie we wszystkich pakietach). W zakładce „Nowe funkcjonalności” użytkownik ma możliwość zostawienia sugestii dotyczącej rozwoju aplikacji. Dr100 to program stworzony dla stomatologii. Będzie się sprawdzał zarówno w przypadku mniejszych gabinetów, jak i większych klinik.

Wymagania sprzętowe/techniczne: komputer z dostępem do sieci Internet, zalecane przeglądarki www to Firefox, Chrom, Opera, Edge.

Koszt licencji: roczny abonament w wersji: Basic z dostępem dla 2 użytkowników – 699zł; Standard z dostępem dla 3 użytkowników – 1399zł; Premium z dostępem dla 5 użytkowników – 1899zł. Dostępny także w opcji z abonamentem miesięcznym. Pierwszy miesiąc bezpłatny.

Estomed

Estomed jest oprogramowaniem dla gabinetu stomatologicznego, przeznaczonym dla użytkowników systemu operacyjnego Windows 8 lub wyższego. System dostępny jest w kilku modułach podstawowych. Część z nich umożliwia integrację z portalem ZnanyLekarz.pl. Bogata oferta modułów dodatkowych z kolei pozwala na dostosowanie programu do indywidualnych potrzeb gabinetów stomatologicznych. Wśród nich znajduje się m.in. moduł do obsługi wizyt NFZ, moduł do rejestracji online oraz moduł aplikacji mobilnej. Licencja jest opłatą jednorazową i obejmuje ona jedno urządzenie.

Wymagania sprzętowe/techniczne: dla serwera: system operacyjny Windows 8, Win 10, Win Server, Ubuntu oraz dysk twardy 240GB SSD (system), 1 TB (pozostałe dane); dla stanowiska roboczego: system operacyjny Windows® 8, Windows® 10 oraz dysk twardy 320GB, zalecamy 240GB SSD

Koszt licencji: koszt licencji dla jednego stanowiska (opłata jednorazowa) w zależności od wybranego modułu podstawowego: moduł Lite 1000zł; moduł Basic 1400zł; moduł Ultimate 1800zł, moduł Gold 2100zł. Ceny modułów dodatkowych mieszczą się w przedziale 100-2000zł.

FELG Dent

FELG Dent to oprogramowanie dysponujące gamą funkcji i narzędzi. Program oferuje dostęp do karty pacjenta z rozbudowanym diagramem dentystycznym. Poprzez wbudowany czat możliwa jest komunikacja pomiędzy personelem w obrębie gabinetu lub sieci gabinetów. Dla użytkowników dostępne jest również wsparcie HelpDesk przez 7 dni w tygodniu (z wyjątkiem wersji darmowej). Użytkownicy programu mogą liczyć na to, że w przyszłości stanie się możliwa obsługa wizyt NFZ, ponieważ taka funkcjonalność jest przygotowywana. FELG Dent jest jedynym oprogramowaniem w naszym zestawieniu, które ma w ofercie pakiet bezpłatny (wersja posiada limity).

Wymagania sprzętowe/techniczne: z aplikacji można korzystać na wszystkich systemach operacyjnych Windows, Linux oraz iOS przez przeglądarkę internetową. Dostępna jest także wersja desktopowa.

Koszt licencji: dostępna jest wersja darmowa, jednak jej funkcje są ograniczone. Koszt pakietu: Standard – od 159zł netto miesięcznie; Premium – od 299zł netto miesięcznie. Pakiety SMS-ów do pacjentów oraz przestrzeń na dane dodatkowo płatne miesięcznie.

SmartDental

SmartDental to kolejna propozycja dla gabinetów pracujących na oprogramowaniu Windows. Jest to rozwiązanie stawiające przede wszystkim na wygodę, stworzone we współpracy informatyków i lekarza stomatologii. Mimo że SmartDental to aplikacja desktopowa to istnieje możliwość pobrania na telefon aplikacji mobilnej z dostępem do kalendarza wizyt. Ten program umożliwia integrację z systemem NFZ, jednak rozliczanie usług odbywa się za pomocą KS-PPS.

Wymagania sprzętowe/techniczne: system operacyjny Windows; dysk twardy o wielkości minimum 128GB w przypadku gromadzenia danych na serwerze; drukarka oraz skaner pracujący w systemie Windows.

Koszt licencji: jednorazowa opłata za licencję bezterminową wynosi 500zł za moduł podstawowy. W zależności od potrzeb kliniki można dobrać moduły w cenach od 200zł do 500zł.

eDental

Edental to jeden z programów, które nie wymagają instalacji w gabinecie. W momencie wykupienia licencji użytkownik może korzystać z programu w dowolnym miejscu na dowolnej liczbie stanowisk. Koszt oprogramowania zależy od wielkości kliniki, a nie od liczby stanowisk komputerowych, co odróżnia eDental od większości dostępnych oprogramowań. Przejrzysty i intuicyjny program posiada takie funkcje jak między innymi: przypomnienia o wizycie SMS, możliwość zaproszenia na wizytę pacjenta po np. rocznej przerwie. Aplikacja posiada także wiele funkcji umożliwiających monitorowanie pracy kliniki oraz ruchu pacjentów.

Wymagania sprzętowe/techniczne: aplikacja przeglądarkowa odpowiednia na komputery z systemem operacyjnym Windows, iOS oraz Linux.

Koszt licencji: koszt licencji miesięcznej jest uzależniony od liczby gabinetów/unitów i wynosi 149zł netto dla gabinetu 1-fotelowego; 259zł netto dla gabinetu 2-fotelowego; 369zł netto dla gabinetu 3-fotelowego; oraz 479zł netto dla gabinetu 4-fotelowego i więcej.

Podsumowanie

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jaki program do gabinetu stomatologicznego jest najlepszy. Zależy to przede wszystkim od indywidualnych wymagań placówki. Oprogramowania tego typu nie pełnią już funkcji jedynie kalendarza, a stanowią narzędzie pozwalające na zarządzanie całą kliniką. Wybierając program, warto zapytać o opinię na temat aplikacji znajomych stomatologów. Polecamy także kontaktować się z przedstawicielami dostępnych na rynku produktów w celu umówienia prezentacji systemu dla gabinetu. Gdy już zapadnie decyzja, wielu producentów oprogramowań oferuje szkolenia dla personelu z obsługi programu, są one zazwyczaj dodatkowo płatne. Od wyboru programu zależy nie tylko komfort pracy lekarzy oraz personelu. Dobrze wybrane oprogramowanie do gabinetu stomatologicznego to także cenny czas, który zaoszczędzony można poświęcić pacjentowi.

ProDentisDr100EstomedFELG DentSmartDentaleDental
Wersja demoTAK (należy zamówić)TAK (dostępne online)TAK (można pobrać)TAK (30-dniowy okres próbny)TAK (można pobrać)TAK (należy zamówić)
Cena koszt licencji rocznej dla jednego stanowiska z jednym modułem: od 500zł nettood 699zł do 1899zł brutto rocznie jednorazowa opłata za stanowisko od 1000zł do 2100zł bruttocena pakietu od 0zł do 299zł netto miesięczniejednorazowa opłata zależna od wybranych modułów (własna konfiguracja) w cenach od 200zł – 500złjednorazowa licencja od 149zł do 479zł miesięcznie netto w zależności od liczby unitów
Współpraca z NFZTAK (moduł dodatkowy)TAK (od wersji Standard)TAKNIETAKNIE
Przechowywanie danychw chmurzew chmurze w gabinecie na dysku stacjonarnym w chmurzew gabinecie na dysku stacjonarnymw chmurze
Dostęp do platformyaplikacja desktopowaaplikacja przeglądarkowaaplikacja desktopowaaplikacja przegądarkowa oraz desktopowaaplikacja desktopowaaplikacja przeglądarkowa
Aplikacja mobilna/dostęp mobilnyTAKTAK (od wersji Standard)TAK (moduł dodatkowy)TAKTAK (ograniczone funkcje)TAK
Zapisy online dla pacjentówTAKTAKTAKTAKTAKNIE
Czat dla personeluTAK (moduł dodatkowy)TAKTAK (w wersji Gold)TAKNIETAK
e-ReceptyTAKTAKTAKTAKTAKNIE
e-ZwolnieniaTAKTAKNIENIENIENIE
Możliwość integracji z portalem ZnanyLekarz.plTAKNIETAKTAKTAKNIE
Zgodność z RODOTAKTAKTAKTAKTAKTAK
Nasze zestawienie programów do obsługi gabinetów stomatologicznych (wrzesień 2021).
Obsłużymy Twoją rejestrację bez zmiany programu!
Umówimy wizyty bezpośrednio w Twoim systemie

  Skomentuj artykuł
  User icon
  Andrzej
  2022-05-16
  Uwaga !!! Są pewne zapisy w Umowie z FELG DENT które wzbudzają sporo kontrowersji : 1. FELG DENT zastrzega sobie możliwość transferu danych o pacjentach ale i o personelu gabinetów przesyłanych przez gabinety do\"krajów trzecich\" czyli domyślnie poza UE-pozostaje pytanie do jakich krajów ? Tego już FELG DENT nie precyzuje, nie ma również w warunkach umowy opcji sprzeciwu wobec tak... Wczytaj więcej iego działania . FELG DENT nie gwarantuje w zapisach umowy , że te dane pacjentów będą chronione prawnie co najmniej tak samo jak w obszarze UE . Wyobraźmy sobie , że dane będą np. transferowane do Burkina Faso, gdzie o ochronie danych osobowych możliwe że nawet nie słyszeli. 2. FELG DENT ogranicza w umowie kwotowo do śmiesznej sumy wysokość swojej odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez FELG DENT na rzecz Licencjobiorcy do wysokości trzech ostatnich opłat licencyjnych - czyli przeciętnie do kilkuset złotych - a teoretyczna kara nałożona przez UODO/GIODO może być nawet do wysokości kilkuset tysięcy złotych... Ciekawe kto pokryje resztę ? Oczywiście gabinet /lekarz.
  User icon
  Mariusz
  2022-04-12
  Słyszałem, że oprogramowanie NTX dobrze sprawdza się w klinikach i przychodniach. Dzięki niemu poprawiliśmy działalność kliniki. Program umożliwia personelowi medycznemu szybkie i łatwe rejestrowanie i planowanie wizyt pacjentów. Wszystko działa sprawnie. Jest to jeden z nielicznych programów, z którego jesteśmy w 100% zadowoleni.