Simple Care

Simple Care jest ciekawym rozwiązaniem dla placówek, dla których ścisła współpraca z laboratoriami lub pracowniami diagnostycznymi jest nieodłącznym elementem codziennej pracy. Ograniczeniem dla potencjalnego klienta może być brak dostępności wersji testowej i konieczność zakupu rocznej licencji.

Simple Care to program stworzony z myślą o małych i dużych placówkach medycznych, działających zarówno komercyjnie jak i w ramach NFZ. Głównym jego celem jest usprawnienie rejestracji i procesów odbywających się w gabinecie lub przychodni.

Simple Care – dla kogo?

Program dedykowany jest wszystkim placówkom medycznym – zarówno prywatnym gabinetom lekarskim, jak i większym podmiotom. Producent wskazuje na funkcje, które pozwalają sprawnie obsługiwać placówkę rehabilitacyjną lub przychodnię współpracującą z pracowniami diagnostycznymi. Pomija natomiast stomatologię, zapewne dlatego, że dla tej grupy producent posiada inny system.

Utworzenie konta

Na stronie Simple Care nie znajdziemy możliwości samodzielnego uruchomienia konta. Dostęp do systemu zyskujemy wykupując licencję oraz dodatkowe moduły, potrzebne do obsługi naszej placówki. Program działa na lokalnym serwerze a brak dostępu online dla wielu podmiotów może stanowić zbyt duże ograniczenie.

Okres próbny

W związku z brakiem dostępu online, program nie oferuje wersji testowej.

Prezentacja

Producent na stronie głównej Simple Care zachęca do umówienia bezpłatnej prezentacji. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, wprowadzając do niego podstawowe dane placówki.

Pakiety Simple Care

W Simple Care nie znajdziemy pakietów zależnych od liczby wizyt czy pracowników. Opłata dotyczy 1 licencji na okres 12 miesięcy. Dodatkowo płacimy za dostęp do rejestracji online dostępnej dla pacjentów a także dodatkowe moduły, związane z laboratorium czy pracownią diagnostyczną. Producent pobiera też opłaty za integrację Simple Care z innymi systemami.

Funkcjonalność systemu Simple Care

Główne funkcje programu:

  • rejestracja pacjentów
  • karta pacjenta
  • rozliczanie się z NFZ
  • generowanie raportów
  • rozliczanie pracowników
  • powiadomienia SMS dla pacjentów
  • baza leków Pharmindex

Integracje z Simple Care

Na stronie Simple Care nie znajdziemy informacji o integracji z innymi zewnętrznymi systemami.

Jedyna informacja, jaką udało nam się ustalić to opisana w cenniku szczegółowym możliwość integracji z:

  • laboratorium (Marcel, Diagnostyka itd.)
  • diagnostyką obrazową PACS

Kontakt i wsparcie techniczne

System Simple Care udostępnia użytkownikom platformę pomocy technicznej, w ramach której można tworzyć zgłoszenia, weryfikować rozwiązanie dotychczasowych problemów czy skorzystać ze wsparcia telefonicznego.

Wnioski

Systemu Simple Care nie udało nam się przetestować w praktyce, ze względu na jego ograniczoną dostępność. Mimo dokonania szczegółowej analizy informacji zawartych na stronie czujemy pewien niedosyt a potencjalnie zainteresowanym lekarzom rekomendujemy bezpośredni kontakt i udział w proponowanej prezentacji, z której nam nie udało się skorzystać.

Skomentuj artykuł