MedNote

Mimo, iż kalendarzowi MedNote brakuje kilku funkcji dostępnych w innych programach, cenimy go za prostotę w obsłudze i czytelny wygląd strony. Dodatkowym atutem jest wysoki poziom bezpieczeństwa danych, który gwarantuje producent - firma Comarch.

MedNote – dla kogo?

Jest to program medyczny dla praktyki lekarskiej obsługiwany w przeglądarce internetowej.
Dedykowany jest gabinetom lekarskim i placówkom stomatologicznym, a producent wśród odbiorców wymienia indywidualne praktyki a także małe i większe placówki medyczne.

Utworzenie konta

Wchodząc na stronę główną od razu widzimy button „Zacznij za 1 zł”, który pozwala przejść do samodzielnego uruchomienia konta.

Okres próbny

MedNote proponuje długi w porównaniu do konkurencji okres testowy – z konta za 1zł będziemy mogli korzystać przez miesiąc. Wybierając większą liczbę licencji, każde dodatkowe konto również będziemy mieli dostępne w okresie próbnym za 1zł.

Prezentacja

Na stronie nie jesteśmy zachęcani do umówienia prezentacji systemu – chcąc „podejrzeć” program możemy natomiast skorzystać z załączonych na stronie głównej filmików. Są to krótkie prezentacje poszczególnych funkcjonalności programu MedNote – w naszej ocenie raczej przydatne, gdy już zdecydujemy się na uruchomienie konta.

Pakiety MedNote

Z programu medNote może jednocześnie korzystać dowolna liczba użytkowników, jednak każdy z nich musi mieć zakupioną licencję, za wyjątkiem osób rejestrujących, dla których konta są nielimitowane.

Pakiety na stronie MedNote były dla nas mało czytelne w porównaniu do opcji proponowanych przez konkurencję. W zakładce cennik widzimy, że opłata zależna jest zarówno od ilości kont – użytkowników jak i liczby wprowadzonych w miesiącu „e-wizyt”.

Zabrakło nam wyjaśnienia czy możemy wybrać rodzaj rozliczeń czy opłaty te obowiązują jednocześnie.

Próba „porównania planów” poprzez button zamieszczony na stronie skończyła się fiaskiem ze względu na brak dostępności tej podstrony.

Zainteresowanym placówkom radzimy zatem samodzielny kontakt z producentem, w celu uzyskania szczegółowej oferty.

Funkcjonalność systemu MedNote

Program jest obsługiwany przez przeglądarkę internetową oraz aplikację „Mobilny Gabinet”, dzięki czemu można obsługiwać go też na smartfonie.

MedNote umożliwia prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, wystawianie e-dokumentów (e-recept, e-skierowań, e-zwolnień) i płynną wymianę dokumentów między lekarzem i pacjentem.

Dostępne są następujące funkcje systemu:

  • Wideokonsultacje
  • e-Rejestracja
  • Płatności online
  • Bezpieczna dokumentacja medyczna
  • E-Recepty, e-Skierowania, e-Zwolnienia
  • Baza leków

Dodatkowo administratorzy oferują bezpłatne aplikacje mobilne dla lekarza by zarządzać swoją placówką oraz dla pacjenta, który może umówić się na wizytę lub odebrać swoją dokumentację medyczną.

Bezpieczeństwo

Producentem programu jest firma Comarch, dlatego kwestie bezpieczeństwa od początku wydawały nam się w tym programie oczywiste. Firma IT z ogromnym doświadczeniem w wielu branżach – w tym w bankowości i finansach – na pewno odpowiednio zadbała o to, by dane pacjentów wprowadzane do systemu MedNote były bezpieczne.

Na swojej stronie producent informuje, że program spełnia najnowsze standardy bezpieczeństwa.

Kopie zapasowe tworzone są każdego dnia, automatycznie.

Integracje z MedNote

  • Integracja z platformą P1
  • Klinika24
  • Operator Płatności
  • Laboratorium Diagnostyka

Kontakt i wsparcie techniczne

Kontakt z konsultantem jest dostępny w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Wnioski

Nasz zespół ceni program Comarch MedNote za prostotę w obsłudze i intuicyjność. System jest przejrzysty, czytelny.

Na pierwszej stronie widoczny jest pulpit, który pokazuje dostępne terminy we wszystkich gabinetach, co z poziomu rejestracji jest dużym ułatwieniem.

W trakcie korzystania z systemu spotkaliśmy się jednak z problemami technicznymi – awarią lub trudnością we wczytaniu się strony internetowej. Czasami program wymagał restartu, co skutkowało dłuższym czasem zapisu pacjenta na wizytę.

W systemie zabrakło na również kilku funkcji takich jak: dostęp do historii wizyt pacjenta i ich statusów dla rejestracji czy lista rezerwowa pacjentów.

Skomentuj artykuł