iGabinet

Platforma iGabinet to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią proste w obsłudze systemy. W programie nie brakuje opcji przydatnych dla gabinetów prywatnych i przyjmujących w ramach NFZ, choć z perspektywy rejestracji przydałoby się jeszcze kilka ważnych funkcji, o których wspomnieliśmy w recenzji...

iGabinet – dla kogo?

iGabinet jest programem, który sprawdzi się głównie w indywidualnych gabinetach lekarskich oraz małych i średnich przychodniach wielospecjalistycznych. 

Utworzenie konta

Po uruchomieniu strony głównej iGabinet jesteśmy zachęcani do samodzielnego utworzenia konta i wypróbowania systemu.

Okres próbny

Producent oprogramowania przewidział 7-dniowy okres testowy. W naszej ocenie to zdecydowanie za krótki czas, patrząc na zaangażowanie poświęcone do uzyskania bezpłatnego dostępu oraz czas na zapoznanie się z oprogramowaniem.

Prezentacja

Producent nie wspomina o możliwości skorzystania z bezpłatnej prezentacji systemu, jednak wiemy, że w tym względzie obsługa techniczna iGabinetu jest dość elastyczna.

Pakiety iGabinet

Aby zakupić dostęp do systemu musimy uiścić opłatę instalacyjną, której wysokość uzależniona jest od czasu na jaki zawieramy umowę oraz od wybranego pakietu.

Do ceny instalacji należy doliczyć standardowe opłaty abonamentowe (miesięczne) za korzystanie z systemu. Ceny abonamentów uzależnione są od liczby grafików.

Cennik jest naszym zdaniem skomplikowany ze względu na mnogość opcji i choć strona internetowa dość sprawnie przeprowadza nas przez opcje dodatkowe, to na koniec brakuje podsumowania kosztów.

Funkcjonalność systemu iGabinet

iGabinet to program dostępny w wersji webowej jaki i mobilnej, która działa w systemach Android i iOS.

Program iGabinet swoim użytkownikom daje dostęp to takich funkcji jak:

 • Kartoteki pacjentów
 • E-recepty / E-Zwolnienia /E-skierowanie
 • eWUŚ
 • słowniki rozpoznań ICD9 i procedur medycznych ICD10
 • baza leków
 • rejestracji na wizytę online
 • komunikacja mailowa i smsowa z pacjentem
 • płatności online
 • zautomatyzowana współpraca z wewnętrznymi lub zewnętrznymi laboratoriami diagnostycznymi (DIAGNOSTYKA)
 • wystawianie rachunków i faktur VAT dla pacjentów

I choć na stronie internetowej brakuje wielu informacji – np. brak danych o zakresie Elektronicznej dokumentacji medycznej czy dostępności e-recepty, e-zwolnienia, e-skierowania, eWUŚ – to nam udało się potwierdzić taką funkcjonalność systemu w bezpośrednim kontakcie.

Bezpieczeństwo

Producent informuje, że zastosowane w zakresie uwierzytelniania dostępu do systemu zabezpieczenia są analogiczne do tych stosowanych w bankowości elektronicznej.

Strona posiada certyfikat SSL a dostęp do systemu jest możliwy jedynie na wskazanych komputerach lub w ustalonych godzinach. Kopie zapasowe tworzone są kilka razy dziennie.

Integracje z iGabinet

Program posiada integracje z:

 • eWUŚ
 • Znany Lekarz

Kontakt i wsparcie techniczne

Godziny dostępności wsparcia technicznego zawierają się w przedziale: pn-pt. 9:00-19:00 i sob. 9:00-13:00. Deklarowany czas reakcji do 48h.

Wnioski

W naszej ocenie zaletą programu iGabinet jest przejrzysty grafik z możliwością szybkiego wyszukiwania wolnego terminu. Oznaczenie kolorami rodzajów wizyt pozwala na szybsze odczytanie danych z terminarza – już na pierwszy rzut oka widzimy jakiego typu wizyty zostały zaplanowane.

Wygląd systemu może być oceniony różnie – nasycenie kolorami i ikonkami może być dla nas atutem lub wadą programu – to jednak powinniśmy ocenić samodzielnie.

Program na pewno jest jednym z prostszych w obsłudze, co nie umniejsza mu zalet pod kątem funkcjonalności.

Skomentuj artykuł