eGabinet

Prosty, przyjazny interfejs i możliwość szybkiego wprowadzenia danych do główne atuty programu eGabinet. W naszej ocenie system może być dobrym rozwiązaniem dla placówek, w których stosunkowo duży zespół medyczny realizuje niewielką liczbę wizyt. Model rozliczeń jest wówczas bardzo korzystny.

eGabinet to program medyczny, którego głównym celem jak podaje jego twórca jest usprawnienie rejestracji telefonicznej i osobistej oraz usprawnienie procesu zarządzania placówką.

eGabinet – dla kogo?

System dedykowany jest przede wszystkim gabinetom lekarskim, klinikom i przychodniom.

Utworzenie konta

W prawym górnym rogu strony eGabinet niebieski przycisk zachęca nas do kliknięcia w hasło „Załóż konto” i przejścia do formularza, który pozwoli od razu uruchomić konto placówki medycznej.

Okres próbny

Po założeniu konta możemy skorzystać z 14-dniowego okresu darmowego, z dostępem do pełnej funkcjonalności systemu.

Prezentacja programu

W dolnej części strony głównej znajdziemy formularz kontaktowy, który służy umówieniu prezentacji oraz numer telefonu i adres email do konsultanta.

Pakiety eGabinet

Pakiety dostępne dla użytkowników eGabinetu uzależnione są od liczby wizyt, nie zaś liczby kalendarzy czy użytkowników. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w placówkach, które tworzą zespoły specjalistów, przyjmujących w ograniczonym przedziale czasowym (np. zespół kilkuosobowy pracujący w zamiennie w jednym gabinecie). W przypadku lekarzy pracujących w szerokim przedziale godzinowym, realizujących wiele wizyt w jednym kalendarzu lub zatrudniających rejestratorkę – rozwiązanie to może okazać się mniej korzystne finansowo.

Pakiet Mini
Jest to plan skierowany głównie do prywatnych gabinetów lekarskich. Korzystać może z niego tylko jeden użytkownik i zrealizować może jedynie 200 wizyt w ciągu miesiąca. Niestety taka opcja w przypadku kilku specjalności lekarskich standardowo realizujących więcej wizyt nie będzie wystarczająca. Również lekarze korzystający ze wsparcia rejestratorki czy rejestracji zewnętrznej, nie będą mieli w tym pakiecie możliwości udostępnienia konta innemu użytkownikowi.


Pakiet Basic
Jest to opcja stworzona dla małych i średnich przychodni oraz klinik. Nie ma limitu użytkowników, ale zrealizować można tylko 500 wizyt w ciągu miesiąca. W naszej ocenie to za mało jak na „średnią” przychodnię, a pakiet jest dostosowany raczej do najmniejszych placówek z rejestracją. W przypadku większej liczby wizyt, należy doliczyć opłatę od każdego nadprogramowego zapisu pacjenta.


Pakiet Premium
Pakiet przeznaczony do użytku dla przychodni i klinik do całościowego zarządzania wizytami. Limit wizyt to 1000 miesięcznie i bez limitu użytkowników.


Pakiet Business
Plan business kierowany do dużych przychodni , gdzie można wykorzystać 2500 wizyt w ciągu miesiąca, bez limitu użytkowników.

Funkcjonalność systemu eGabinet

eGabinet to program, który w każdym pakiecie zawiera te same funkcje, tj:

  • wielofunkcyjny kalendarz
  • E-recepty / E-skierowania / E-zwolnienia
  • Elektroniczną dokumentację medyczną
  • eWUŚ
  • Podpowiedzi w wizycie dla lekarza
  • Bazę leków
  • Powiadomienia SMS

Jednym z elementów, na które producent szczególnie zwraca uwagę jest szybka e-recepta, którą dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań wystawimy w 14 sekund. Automatyczne uzupełnianie danych pacjenta czy sugerowane dawki leku przyspiesza ten proces a posiadanie podpisu w formacie pfx umożliwi dodatkowo automatyczną wysyłkę danych do systemu P1.

Ciekawym rozwiązaniem w kalendarzu eGabinet jest też możliwość przypisywania „zasobów” i przenoszenia ich pomiędzy kalendarzami. Jeśli na przykład placówka dysponuje jednym urządzeniem USG, wykorzystywanym jednocześnie przez kilku lekarzy – system wskaże, czy dane zasoby są w trakcie wizyty dostępne.

Kalendarz eGabinet

Wizyty wprowadzone do kalendarza mogą mieć nadany status: nowa / w trakcie / zamknięta / odwołana. Niestety producent nie daje możliwości wprowadzenia informacji o absencji pacjenta (nieodwołanej wizycie) i w konsekwencji prowadzenia tzw. „czarnej listy” nieobecnych pacjentów.

Integracje

Producent wspomina na stronach głównych jedynie o integracji z systemem eWUŚ i P1. Z bloga dowiedzieliśmy się dodatkowo o możliwości zintegrowania ze Znanym Lekarzem.

Bezpieczeństwo

Producent programu deklaruje na swojej stronie jedynie posiadanie certyfikatu SSL. Nie udało nam się odnaleźć bardziej szczegółowych informacji na temat bezpieczeństwa danych i kopii zapasowych.

Wnioski

Program eGabinet to przyjazny graficznie, prosty system do obsługi zarówno indywidualnej praktyki jak i zespołu lekarskiego. Ze względu na model rozliczeń zależny od liczby wizyt, może być narzędziem atrakcyjnym dla zespołów realizujących niewielką liczbę wizyt oraz narzędziem zbyt drogim dla indywidualnych praktyk, pracujących z dużą grupą pacjentów.

Skomentuj artykuł