Prodentis

Program ProDentis wyróżnia się na tle innych systemów bogatą funkcjonalnością i licznymi modułami, które placówka może włączyć zgodnie ze swoimi potrzebami. Jako program desktopowy posiada pewne ograniczenia, jednak producent udostępnia aplikację, która pozwala na sprawdzenie kalendarza lub wprowadzenie wizyty online.

Prodentis to jeden z pierwszych programów dla stomatologów dostępnych na naszym rynku. Posiada wiele ciekawych funkcji do obsługi małych i dużych gabinetów stomatologicznych.

Prodentis – dla kogo?

Program służy do obsługi placówek stomatologicznych i jest on podzielony na moduły dla lekarzy, higienistek, asystentek oraz rejestracji.

Prodentis oferuję również bezpłatną aplikację mobilną dla lekarzy oraz pacjentów. Umożliwia ona weryfikację wizyt, kontakt telefoniczny/smsowy bezpośrednio z kliniką lub pacjentem oraz możliwość rezerwacji wizyt.

Utworzenie konta

Przed zamówieniem pełnej wersji programu, producent zamieścił na stronie internetowej możliwość zamówienia wersji DEMO. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie:

Jeśli uznamy moduł demonstracyjny za atrakcyjny, możemy przejść do wypełnienia formularza, który pozwoli nam zamówić pełną wersję programu. Zamieszczamy w nim odpowiednie dane, tj. nazwa gabinetu, adres, kontakt telefoniczny/mailowy oraz informację o spodziewanej ilości komputerów w gabinecie, na których będzie wgrany program. Możemy również zamieścić indywidualne uwagi/pytania do producenta:

Pakiety

Wyróżniamy 3 dostępne Moduły stanowisk: Lekarz, recepcjonistka, administracja. Cena licencji za dane stanowisko obejmuję koszt zamówionego programu oraz opiekę techniczną.

Stanowisko „Lekarz” obejmuję: listę pacjentów, karty medyczne, w tym, np. diagram uzębienia, opis wizyty, leki, dokumenty, skierowania, zlecenia, zdjęcia RTG i panoramiczne pacjenta, rozliczenia (faktury, rachunki), terminarz wizyt. Posiadając moduł „lekarski” można komunikować się za pomocą programu z recepcją. Posiada również funkcję wysyłania smsów do pacjentów.

Stanowisko „Recepcjonistka” obejmuję: listę pacjentów, możliwość wglądu do kart medycznych pacjentów i zdjęć pacjentów, rozliczenia (faktury, paragony, rachunki), terminarz wizyt lekarzy, Magazyn, Komunikacja z gabinetem, Administracja, itd.. Opcjonalnie można włączyć funkcje dodatkowe takie jak: kolejka oczekujących, Recepty oraz wysyłka smsów do pacjentów.

Stanowisko „Administracja” obejmuję m.in.: dane placówki, dane pracowników, dostępy dla pracowników, definicje słowników: cennik, procedury, leki, materiały, rozpoznania, statystyki finansowe i medyczne, rozliczenie lekarzy, zarządzanie magazynem, itd.

Dokładny opis modułów znajdziemy na stronie internetowej dostawcy.

Funkcje

Kalendarz programu ProDentis zawiera wiele przydatnych z perspektywy lekarza i rejestracji funkcji. Należy do nich m.in. szybkie odnalezienie pierwszego, wolnego terminu, kolejka oczekujących pacjentów, raport wizyt przeniesionych odwołanych i absencji.

Dzięki programowi ProDentis możemy wystawiać dokumenty takie jak e-recepty oraz e-skierowania. Mamy możliwość przyjęcia i realizowania e-skierowań wystawionych przez innych specjalistów.

Dzięki modułowi „e-zwolnienia” lekarz może bez problemu wystawić zwolnienie lekarskie, korzystając z interfejsu zbliżonego wyglądem do strony ZUS.

W nowej wersji ProDentis posiada ciekawy graficznie diagram zębowy. Głównie mamy możliwość korekty błędnego wpisu oraz skorygowania planu leczenie poprzez przeniesienie zaznaczonych zabiegów pomiędzy zębami i powierzchniami, możemy dodać zęby mleczne lub zatrzymane do diagramu, mamy możliwość zmiany typu zęba lub dodać dodatkowe zęby przed zębem lub za nim.

Nie tylko diagram został ulepszony w programie. Nowy, zaawansowany moduł planu leczenia jest bardziej funkcjonalny niż w poprzednich wersjach programu. Zaawansowany plan leczenia pozwala na przygotowanie poszczególnych etapów wraz z wyceną a następnie nadawanie im odpowiednich statusów, aktualizowanie. Plan leczenia jest zintegrowany z diagramem.

Ciekawym, unikatowym dla programów stomatologicznych rozwiązaniem jest w ProDentisie funkcja „system kolejkowy”. To system, który pozwala lekarzowi na przywołanie pacjenta do gabinetu za pomocą ponumerowanych biletów. Takie rozwiązanie szczególnie polecamy dużym placówkom oraz gabinetom nie posiadającym recepcji.

Najważniejsze cechy

 • kartoteka pacjentów
 • historia wizyt
 • terminarz
 • zdjęcia RTG i Video
 • eRecepty, eSkierowania, eZwolnienia
 • raporty pacjentów i pracowników
 • rozliczenia i faktury
 • SMS i EMAIL do pacjentów
 • karta ortodontyczna
 • system kolejkowy
 • drukarka fiskalna
 • agenda
 • integracja grafiku z Google
 • moduł NFZ (moduł dodatkowy)

Bezpieczeństwo danych

Producent programu informuje na swojej stronie, że nie szyfruje danych domyślnie. Decyzje w tym obszarze podejmuje użytkownik, który może wykonać proces szyfrowania. Program posiada mechanizm zapewniający automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

Kontakt i wsparcie techniczne

Program posiada moduł Helpdesk. Dzięki niemu, mamy możliwość dodawania zgłoszeń, które trafiają bezpośrednio do producenta. Moduł pozwala nam na tworzenie zgłoszeń związanych z problemami technicznymi i podgląd statusu tych zgłoszeń. Helpdesk jest dostępny całą dobę, więc zgłoszenia mogą być dodawane o każdej porze, natomiast odpowiedzi uzyskamy w dni robocze od 8:00 do 16:00.

Wnioski

Program dobrze sprawdzi się zarówno w placówkach prywatnych jak i tych, które mają kontrakt z NFZ. W naszej ocenie jest jednym z lepszych programów dla dużych zespołów i przychodni stomatologicznych. Posiada bogatą listę modułów, jednak ich dokupienie znacząco podnosi koszt licencji.

Jako program desktopowy posiada dostęp online jedynie do wybranych funkcji (np. kalendarza), co dla niektórych klientów może stanowić pewne ograniczenie.

Skomentuj artykuł