FELG Dent

Felg Dent to niezawodny system, który wybierany jest przez wielu stomatologów ze względu na bardzo szeroką funkcjonalność pozwalającą na sprawne zarządzanie gabinetem. Jest bezpiecznym programem chmurowym, dzięki któremu możemy zarządzać placówką z dowolnego miejsca.
Testuj program

Oprogramowanie dedykowane placówkom stomatologicznym, powstałe w oparciu o konsultacje ze specjalistami z zakresu stomatologii. Za sprawą danych przechowywanych w chmurze firma zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dostęp do systemu można uzyskać z dowolnego urządzenia. Na komputerach stacjonarnych obsługiwany jest przez stronę www, natomiast na urządzeniach mobilnych- poprzez dedykowaną aplikację.

FELG Dent – Dla kogo ?

Program skierowany jest dla wielu użytkowników w obrębie stomatologii. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom świetnie sprawdzi się dla stomatologów, protetyków, ortodontów ale także asystentek stomatologicznych, higienistek, a nawet pacjentów dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej.

APLIKACJA FELGDENT

Felgdent oferuje swoją aplikację, która ma posłużyć nie tylko dla lekarzy i personelu ale również dla pacjentów. Dzięki niej pacjent może przeglądać swoją kartę, postęp leczenia, wykaz kosztów, a także listę odbytych i planowanych wizyt.

Utworzenie konta

Aby założyć konto czy też wykupić pakiet konieczny jest kontakt z doradcą regionalnym który poprowadzi nas przez cały proces rejestracji. W tym celu można skontaktować się poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej.

Producent zachęca nas do skorzystania z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego. Aby się zarejestrować należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej.

Istnieje też możliwość umówienia prezentacji z regionalnym doradcą online lub osobiście w gabinecie klienta.

Pakiety

Wyróżniamy 3 dostępne pakiety: Mini, Standard, Premium. W każdym z pakietów program oferuje pomoc regionalnego opiekuna oraz szkolenie online, wsparcie HelpDesk.

Pakiet MINI przeznaczony jest dla indywidualnej praktyki lekarskiej (1 gabinet, 1 lekarz). Za dopłatą możemy dodawać przyjmujących lekarzy.

Pakiet STANDARD jest przeznaczony dla jednej placówki oraz 3 lekarzy/higienistek w cenie. Za dopłatą również jest możliwość dodania personelu. Opcja ta jest wzbogacona o integrację z RTG, nieograniczoną ilość darmowych użytkowników administracyjnych, recepcjonistek/rejestratorek i asystentek. Zawiera pulę darmowych 50 SMSów w miesiącu.

Pakiet PREMIUM w cenie oferuje możliwość dodania dwóch gabinetów oraz maksymalnie pięciu lekarzy/higienistek. Oprócz dodatków wymienionych w tańszych pakietach, zwiększony jest limit SMSów do 100 w miesiącu.

Funkcje Programu

Kalendarz wizyt FelgDent zawiera wiele przydatnych funkcji, ułatwiających pracę rejestracji i personelu medycznego. Należy do nich m.in. wyszukiwarka wolnych terminów.

Ustawienia kalendarza możemy zmieniać indywidualnie według swoich potrzeb, dostosowując ułożenie oraz wygląd poszczególnych funkcji. Przejrzysty wygląd kalendarza pomaga podzielić lokalizacje/gabinety, dodatkowo można oznaczyć kolorami poszczególnych lekarzy oraz pogrupować ikonami pacjentów np. pacjent VIP, alergia, narodowość, trudny pacjent czy wrażliwy na ból.

Sprawne przenoszenie wizyt pacjentów jest możliwe dzięki opcji „schowek” (przenosząc wizytę nadal możemy sprawnie poruszać się po kalendarzu by odnaleźć nowy termin).

Felg Dent daje nam możliwość wydruku gotowego planu dnia dla lekarza wraz z podsumowaniem jakie procedury będą wykonywane, u jakiego pacjenta i o której godzinie.

Karta pacjenta wyposażona jest w wiele modułów takie jak plan leczenia, wykaz wizyt, przypomnienia, dokumentacja zdjęciowa i RTG, karta kliniczna EDM, faktury i płatności.

W karcie widoczny jest diagram zębowy, dzięki czemu proces tworzenia planu leczenia jest bardzo prosty. Istnieje wiele opcji oznaczania zębów, czynności leczenia, i zaleceń. Plan leczenia można zapisać w PDF i udostępnić pacjentowi.

Dostępne są wzory ankiet medycznych i formularzy zgód (w tym RODO), które dzięki aplikacji można przesłać do pacjenta.

Moduł zdjęć daje możliwość przeglądania zdjęć obrazujących postęp leczenia oraz przeglądania zdjęć RTG w wielu formatach w tym 3D.

W karcie wizyty możemy zeskanować kod kreskowy pakietu sterylizacyjnego, aby pozostała nam adnotacja o zużytych materiałach.

Program doskonale sprawdzi się dla placówek z kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki integracji z platformą eWuś możemy zweryfikować czy pacjent jest ubezpieczony, dostępny jest też system P1 umożliwiający lekarzom wystawianie e-recept, e-zwolnień czy też e-skierowań. Moduł rozliczeń NFZ pomaga sprawnie rozporządzić płatności z kontraktu.

Świetnym, docenianym przez wielu stomatologów korzystających z programu Felg Dent, rozwiązaniem jest system przedpłat. Dzięki integracji z PayU pozwala on na wysyłanie powiadomień sms lub email do pacjentów z linkiem do opłaty za wizytę. Możemy sami ustawić cenę przedpłaty do danej kategorii wizyty, dzięki czemu nie trzeba ręcznie wpisywać kwoty.

Będąc przy temacie płatności, warto zwrócić uwagę na to, że połączenie programu Felg Dent z terminalem umożliwia wprowadzanie i adnotację płatności mieszanych (np. połowa kartą, połowa gotówką).

Moduł plików zapewnia dostęp upoważnionym pracownikom gabinetu, do wszystkich ważnych dokumentów gabinetu np.: wzorów umów, formularzy elektronicznych, faktur czy dokumentacji zdjęciowej.

Funkcja „Raporty i analizy” oparta o wykresy pozwala śledzić trendy w gabinecie, dostrzegać usługi cieszące się małym zainteresowaniem oraz zestawiać i porównywać dochodowość więcej niż jednej lokalizacji gabinetu w różnych okresach czasu. W zakładce dostępne są różne propozycje raportów do wyboru.

System SMS

Twórca programu umożliwia wysyłanie dowolnych wiadomości SMS/push do określonej grupy pacjentów np. przypomnienie o wizycie lub informacji o promocji. W przypadku wysyłania przypomnień o wizycie przez „Push” gabinet nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. Przy wysyłce przez SMS naliczana jest tylko opłata za faktycznie wysłane wiadomości (brak opłaty stałej abonamentowej za aktywność usługi, co jest powszechne w programach konkurencyjnych).

Najważniejsze cechy

 • bezpłatna aplikacja dla pacjentów
 • certyfikat bezpieczeństwa przechowywania danych
 • integracja z portalem ZnanyLekarz.pl
 • dostęp z każdego urządzenia
 • system wysyłania SMS
 • fakturowanie
 • rozliczanie płatności
 • paragony fiskalne w aplikacji
 • raporty i analizy
 • moduł e-recept
 • zaawansowany diagram zębowy
 • integracja z RTG
 • lista rezerwowa
 • rozliczenia NFZ

Integracje

 • ZnanyLekarz
 • Mediraty

Kontakt i wsparcie techniczne

Producent oferuje stałe wsparcie regionalnego opiekuna. Chat helpdesk dostępny jest 24h przez 7 dni w tygodniu, ale odpowiedzi techników

pozwala na bieżąco rozwiązywać usterki i problemy. Gdyby dostęp do platformy byłby niemożliwy, można kontaktować się też telefonicznie z biurem obsługi klienta w dniach pon-pt między 9:00-21:00

Wnioski

Według nas Felgdent świetnie sprawdzi się dla małych i dużych placówek stomatologicznych. Program posiada także funkcje przygotowane z myślą o placówkach medycyny estetycznej, często łączonej ze stomatologią.

Zdecydowaną zaletą systemu jest możliwość płatności online – w tym przypadku wybór wśród programów jest niewielki a Felg Dent jest naszym zdecydowanym faworytem.

Program stawia na sprawną komunikację z pacjentem, czego przykładem jest dedykowana aplikacja mobilna. Nasz zespół docenił też system za przyjemną szatę graficzną i łatwą obsługę.

Skomentuj artykuł