eDental

eDental to proste i przejrzyste narzędzie, które może sprawdzić się w gabinetach stomatologicznych. System szczególnie polecamy placówkom, które potrzebują wielu kont dla personelu rejestracji i administracji.

eDental – dla kogo?

Program eDental był programem autorskim, utworzonym w 2006r. wykorzystywanym tylko na użytek własny dla konkretnego gabinetu lekarskiego.

Dzięki funkcjonalności programu oraz wysokiej jakości zabezpieczeniu danych, program zaczął być udostępniany również innym placówkom stomatologicznym.

Utworzenie konta

Program eDental można w bardzo łatwy sposób zamówić poprzez formularz kontaktowy, który znajduję się na stronie internetowej.

Zanim jednak złożymy zamówienie na pełną wersję programu, możemy skorzystać z wersji DEMO, którą również zamawiamy poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie, w zakładce „demo”. Podczas korzystania z tej wersji możemy zweryfikować znaczną większość funkcjonalności programu. W razie jakichkolwiek pytań w trakcie użytkowania, producent zapewnia nam wsparcie telefoniczne.

Program jest dostępny na wszystkie urządzenia online, nawet mobilne. Dzięki temu można mieć dostęp do kalendarza z każdego miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy.

Pakiety

Cena abonamentu za program jest uzależniona od ilości stanowisk oraz gabinetów. Nie płacimy za ilość użytkowników, którzy korzystają z programu.

Ceny są bardzo szczegółowo opisane na stronie dostawcy a abonamenty zostały podzielone na:

 • gabinet 1-fotelowy
 • gabinet 2-fotelowy
 • gabinet 3-fotelowy
 • gabinet 4-fotelowy i większe

Każdy z abonamentów posiada wersję PREMIUM GOLD, czyli dostęp do pełnej funkcjonalności programu.

Funkcje programu eDental

Program ma bardzo przejrzysty i czytelny terminarz. Producent gwarantuję nam łatwość w wyszukiwaniu wolnych terminów jak i pacjentów po wielu możliwych parametrach. Możemy oznaczać rodzaje wizyt oraz zostawiać notatki przy danym pacjencie do wizyty. Program pozwala nam również na wyselekcjonowanie pacjentów VIP.

Program ma możliwość prowadzenia dokumentacji medycznej pacjentów, w tym historii leczenia oraz interaktywnego diagramu uzębienia. Możemy również pobrać gotowe opisy do historii leczenia.

Bardzo dobrą funkcją programu jest również moduł magazynowania, tzn. widoczność stanu narzędzi na magazynie oraz tworzenie zamówień. Dodatkowo moduł raportowania pozwala na rozliczanie pacjentów i lekarzy, możemy w systemie dodawać rabaty i na sam koniec wygenerować raport z wykonanych usług.

W związku z brakiem informacji na stronie programu eDental, nie udało mi się ustalić czy system umożliwia wystawianie eRecept i eSkierowań oraz czy jest możliwość ich realizacji.

Najważniejsze cechy

 • terminarz
 • karta i historia leczenia
 • tworzenie planu leczenia
 • interaktywny diagram
 • chat
 • zgody i oświadczenia
 • rozliczanie pacjentów i pracowników
 • magazyn
 • raport przychodów i rozchodów
 • możliwość korzystania z programu w każdym miejscu i o każdej porze
 • przypominanie o wizytach kontrolnych

Bezpieczeństwo danych

Producent deklaruje, że program zainstalowany jest w profesjonalnej serwerowni wyposażonej w najwyższej jakości system zabezpieczeń potwierdzony certyfikatami ISO. Poziom zabezpieczenia jest na bieżąco sprawdzany poprzez analizę ryzyka w zakresie bezpieczeństwa i jednoczenie modyfikowany w momencie zmian przepisów prawnych.

Kontakt i wsparcie techniczne

Wsparcie techniczne jest dostępne telefonicznie oraz mailowo. Kontakt można znaleźć na stronie internetowej.

Wnioski

eDental wyróżnia się przejrzystością i łatwością w obsłudze terminarza. System ma możliwość dokupienia modułu dla właściciela placówki, nie tylko lekarza, co pozwala na sprawne zarządzanie gabinetem. Ogromną korzyścią jest możliwość uruchomienia nieograniczonej liczby kont dla personelu pomocniczego – rejestratorek, asystentek, menadżera. W przypadku rozbudowanych placówek to duża oszczędność.

Skomentuj artykuł