Dr100

Program dr100 posiada wiele ciekawych funkcji, które wyróżniają go na tle konkurencyjnych systemów. Ich dostępność jest jednak mocno uzależniona od wybranego pakietu - dlatego warto zweryfikować jaki zakres oferuje wybrany przez nas pakiet.

To program umożliwiający rejestrację pacjenta, przeprowadzanie i planowanie leczenia oraz sprawne zarządzanie kliniką. Powstały przy współpracy z doświadczonymi stomatologami, pozwala spełnić oczekiwania gabinetów stomatologicznych.

Dr100 – Dla kogo ?

Program ma dostosowane funkcje dla różnych specjalistów z branży stomatologicznej. Podstawowa wersja wystarczy dla lekarzy stomatologów, rejestracji, właścicieli placówki, asystentek stomatologicznych i higienistek. Natomiast szerszy zakres funkcji ułatwi też pracę dla ortodontów i periodontologów.

APLIKACJA

Dr100 posiada dedykowaną aplikację mobilną, dzięki czemu lekarze i pracownicy rejestracji mogą w każdej chwili zarządzać grafikiem. Dostępna jest w Appstore i Googleplay.

W aplikacji oprócz prostych funkcji rejestracji, przeglądania historii leczenia, możemy też dodawać też zadania dla personelu.

Utworzenie konta

Aby utworzyć konto należy wybrać opcję „zarejestruj się” widoczną na stronie internetowej i wypełnić formularz administracyjny. Można też to zrobić wybierając już wytypowany pakiet w cenniku.

Producent umożliwia nam bezpłatne wypróbowanie wersji demo systemu. W tym celu na stronie internetowej z zakładce DEMO przechodzimy do panelu logowania.

Pakiety

Dostępne są trzy pakiety programu dr 100.

Pierwszy z nich Basic dedykowany jest głównie dla indywidualnej praktyki lekarskiej. Z programu może korzystać maksymalnie 2 użytkowników w cenie lub więcej za dodatkową opłatą. Przestrzeń dyskowa jest dostępna w maksymalnym rozmiarze 5GB. W tej opcji zawarte są podstawowe funkcje takie jak grafik pracy lekarzy, diagram zębowy, EDM, powiadomienia e-mail i SMS, baza leków oraz e-zwolnienia, e-recepty i e-skierowania.

Wersja Standard przeznaczona jest dla małych przychodni stomatologicznych, gdzie korzystać z usług może 3 użytkowników w cenie z maksymalną pamięcią 6 GB. Oprócz funkcji zawartych we wcześniejszym pakiecie, wzbogacona jest o dostęp do systemu eWUŚ, zapisy online pacjentów, aplikację mobilną dla lekarzy, czat dla personelu oraz moduł rozliczeń.

Wersja Premium skierowana jest dla średnich placówek stomatologicznych z dostępem dla 5 użytkowników w cenie oraz 8GB pamięci dyskowej. Oprócz wyżej wymienionych funkcji ma dodatkowo następujące moduły: magazynowy, raportowy, sterylizacji, protetyczny i ortodontyczny. Do tego pacjenci mogą odwoływać wizyt poprzez SMS.

Funkcje programu Dr100

Zaawansowany i wielofunkcyjny grafik pracy placówki jest głównym narzędziem programu. W karcie pacjenta lekarz może dodać zalecenia, które można potem przekonwertować aby były gotowe do wydruku.

Poza tym funkcja diagramu zębowego z opcją automatycznych podpowiedzi pomaga w ułożeniu planu leczenia pacjenta. Możemy oznaczać poszczególne zęby, kanały, wypełnienia oraz dodawać rozpoznanie.

Istnieje możliwość rejestracji online przez pacjentów. Wszystkie wizyty umówione online są wyświetlane na bieżąco w powiadomieniach dla rejestracji i lekarzy.

Moduł samodzielnej rejestracji pacjentów umożliwia proces rejestracji i wywiadu medycznego przy pomocy tabletu.

System jest dopasowany do obsługi pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki czemu automatycznie rozlicza procedury i rozpoznania wykonane w ramach wczytanej umowy. Możemy też sprawdzać status ubezpieczenia, dzięki dostępowi do systemu e-Wuś.

Moduł przeznaczony dla protetyków i ortodontów pozwala na obsługę zleceń za pośrednictwem internetu.

Dodatkową funkcjonalność stanowi moduł sterylizacji, który pozwala na ewidencję użytych narzędzi stomatologicznych.

Najważniejsze cechy

 • Elektroniczna dokumentacja medyczna
 • Diagram zębowy
 • Karta periodontologiczna
 • Powiadomienia SMS i e-mail
 • Baza leków i interakcji
 • E-zwolnienia, E-skierowania, E-recepty
 • Moduł rozliczeń z NFZ
 • Moduł protetyczny i ortodontyczny
 • Moduł sterylizacji
 • Moduł raportowy
 • Moduł magazynowy
 • Czat dla personelu
 • Aplikacja dla lekarzy
 • Lista rezerwowa

Bezpieczeństwo danych

Aby uchronić dane, wprowadzone są najwyższe standardy bezpieczeństwa: szyfrowane połączenia – SSL, ściśle kontrolowany dostęp i regularny monitoring systemu.

Integracje

Niestety nie udało nam się ustalić, czy system posiada dodatkowe, przydatne dla placówek medycznych integracje deklarowane przez konkurencyjne systemy.

Kontakt i wsparcie techniczne

Dział Helpdesk jest obsługiwany od poniedziałku do piątku w godzinach między 7:00-20:00 telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy oraz czat online dostępny na stronie www.

Wnioski

Program Dr100 to ciekawa propozycja dla placówek stomatologicznych. Łatwa dostępność online i różnorodna funkcjonalność to niewątpliwie zalety systemu. System wyróżnia moduł ewidencji sterylizacji i moduł magazynowy, które nie zawsze są spotykane w konkurencyjnych programach. W naszej ocenie brakuje jednak podstawowej funkcjonalności w niższych pakietach Dr100. Odwoływanie wizyt poprzez smsy czy możliwość rejestracji online to dzisiaj absolutne minimum dla każdego lekarza, który chce mieć dobrze zabezpieczony grafik przyjęć.

Skomentuj artykuł