eRUM

eRUM to chmurowa wersja oprogramowania firmy Kamsoft. W naszej ocenie największą zaletą programu eRUM jest intulicyjny interfejs. Prosty układ i przejrzystość danych znacznie ułatwiają pracę w tym systemie, choć czas obsługi pacjenta może być dłuższy aniżeli w innych konkurencyjnych programach.

eRUM to program dla gabinetu lekarskiego (lub stomatologicznego) i przychodni lekarskiej, którego głównym celem jak podaje producent jest usprawnienie funkcjonowania placówek medycznych. To chmurowa wersja oprogramowania medycznego przygotowana przez spółkę Kamsoft.

eRUM – dla kogo?

W pierwszej kolejności twórca programu wymienia gabinety lekarskie i stomatologiczne, choć wśród odbiorców pojawiają się również przychodnie POZ, placówki medycyny szkolnej, medycyny pracy czy ośrodki pielęgniarskie.

Utworzenie konta

Aby uzyskać dostęp do wybranej wersji programu, klikamy w zakładkę „Zamów” a następnie wybieramy rodzaj placówki, jaką reprezentujemy.

Po dokonaniu wyboru musimy wypełnić dość rozbudowany formularz, podając od razu wszystkie dane placówki. W miejscu tym zabrakło nam podglądu regulaminu, który określałby warunki skorzystania z bezpłatnego okresu jeszcze przed podaniem danych.

Okres próbny

Według cennika możemy skorzystać aż z miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego. Nie wiemy jednak jaki będzie ostateczny koszt dostępu do systemu eRUM, gdyż podane są ceny „od”. Jeśli chcielibyśmy poznać pełną ofertę, warto skorzystać z innych form kontaktu – np. telefonicznego.

Prezentacja programu

Producent na swojej stronie nie zachęca do umawiania prezentacji programu. Nie udało nam się odnaleźć formularza, który pozwalałby na pozostawienie podstawowych danych w celu umówienia rozmowy czy spotkania online.

Ogromną zaletą jest jednak duża przejrzystość – na stronie znajdziemy sporo zrzutów ekranu, przedstawiających system w różnych miejscach. To dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby wizualnie ocenić, czy program eRUM jest czytelny, przyjazny – bez konieczności zakładania konta.

Pakiety eRUM

Pakiety zostały podzielone według rodzaju świadczeń (rodzaju placówki), nie zależą od liczby użytkowników czy liczby osób jednocześnie korzystających z systemu. To dobre rozwiązanie dla zespołów, w których rozliczanie według użytkowników będzie mniej korzystne (np. w stomatologii, gdzie poza lekarzem dostęp zyskuje higienistka / asystentka czy rejestratorka).

Cennik jest w naszej ocenie mało czytelny – na pierwszy rzut oka widzimy jedynie ceny „od”. Dopiero przescrollowanie tej strony pozwala na odnalezienie linka do szczegółowego, w naszej ocenie dość zawiłego cennika:

Pakiet dla Lekarza
Z pakietu może korzystać nielimitowana ilość użytkowników. Oprócz rejestracji online otrzymujemy również wbudowane zaświadczenia/wydruki, rozliczenia z NFZ, integrację z Ewuś, rachunki i faktury oraz wiele innych funkcji. Do tego administrator oferuje wdrożenie, pomoc i wsparcie techniczne oraz automatyczne aktualizacje.


Pakiet Dla Stomatologa
Oprócz funkcji zawartych w pakiecie dla lekarza, dodatkowo otrzymujemy moduł stomatologa, diagram dla przeglądu stomatologicznego oraz możliwość zapisywania czynności planowanych.


Pakiet Dla Pielęgniarki
Dodatkiem do pakietu „Dla Lekarza” jest siatka centylowa, uproszczony moduł rozliczeń z NFZ, skala Barthela, moduł szczepień i zabiegów oraz szablony opisów leczenia ran przewlekłych.

Funkcjonalność systemu eRUM

Główne funkcje opisane przez producenta:

  • e-Rejestracja
  • e-Recepty
  • Integracja z programem znanylekarz.pl
  • Elektroniczne zwolnienia lekarskie
  • Rozliczenia z NFZ
  • Szablony opisów wizyt lekarskich
  • Połączenie z laboratorium
  • Systemy Finansowo-księgowe KS-FKW
  • Powiadomienia SMS, e-mail

Bezpieczeństwo

Aspekty związane z bezpieczeństwem danych są przedstawione już na stronie głównej programu. Producent zabezpiecza dostęp do programu poprzez wieloetapową identyfikację urządzenia, z którego się logujemy. eRUM posiada certyfikat SSL i spełnia normy bezpieczeństwa danych.

Integracje z eRUM

Producent informuje o tym, że eRUM jest zintegrowane ze Znanym Lekarzem i serwisem Lekarze bez Kolejki.

Ponadto w wybranych pakietach program posiada integrację z drukarkami fiskalnymi.

Kontakt i wsparcie techniczne

Użytkownicy systemu uzyskują dostęp do telefonicznego oraz elektronicznego wsparcia technicznego. Producent nie podaje jednak godzin i zakresu tej dostępności.

Wnioski

W naszej ocenie program jest czytelny, przejrzysty i zawiera większość potrzebnych funkcji. Uporządkowane dane, szeroki widok i komplet informacji na jednej karcie – sprawiają, że korzysta się z niego przyjemnie. Na tle innych systemów do obsługi gabinetu lekarskiego działa jednak dość wolno. Proces obsługi pacjenta jest tutaj wydłużony, co w przypadku przychodni obsługujących większą grupę pacjentów może znacząco wpływać na efektywność pracy rejestracji.

Skomentuj artykuł