Programy dla dietetyków - układanie jadłospisów i inne funkcje

Programy dla dietetyków - układanie jadłospisów i inne funkcje

Jaki program dla dietetyka wybrać? Czym różnią się dostępne narzędzia do układania jadłospisów? Sprawdź nasze zestawienie i dokonaj dobrego wyboru!

Poszukujesz narzędzi do pracy w gabinecie dietetycznym? Chciałbyś dowiedzieć się, jakie programy dietetyczne najlepiej sprawdzą się przy układaniu jadłospisów? A może ze względu na specyficzną grupę Twoich pacjentów istotne będą dla Ciebie dodatkowe funkcje i ułatwienia, które zoptymalizują czas pracy?

Poniżej przestawiamy listę najbardziej popularnych programów dla dietetyków wraz z opisem funkcjonalności i pakietów. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie programów dietetycznych pozwoli na szybsze dokonanie dobrego wyboru!

DietetykPro – Co to jest?

DietetykPro to intuicyjny program dietetyczny dostępny w formie aplikacji internetowej. Przeznaczony jest zarówno dla indywidualnych dietetyków jak i większych placówek, które zajmują się przygotowaniem planów dietetycznych dla klientów indywidualnych. Skorzystać z niego mogą również studenci dietetyki, trenerzy personalni i specjaliści ds. żywienia.

Dla każdego z użytkowników funkcje dopasowane są do ich stylu pracy. Dostępny jest w dwóch wersjach – standard i premium pro.

Funkcje systemu DietetykPro

Program oferuje między innym funkcje takie jak terminarz DietDoctor, konto online pacjenta, możliwość generowania wykresów z pomiarami pacjentów i wyświetlania postępów oraz wiele innych możliwości.
W karcie pacjenta jest funkcja oznaczenia chorób, nietolerancji oraz alergii. Można też uwzględnić sporty i wliczanie ich do dziennego bilansu kalorii.

Dzięki kalendarzowi wizyt, pacjenci mogą umawiać się na konsultacje poprzez rejestrację online. Możemy ustalić tam swoje dni przyjęć oraz ewentualne nieobecności i inne wydarzenia. Do pacjentów są wysyłane automatyczne powiadomienia o każdej wizycie.

W pakiecie są gotowe jadłospisy i stale aktualizowana baza potraw i produktów, jednak można dodawać też swoje – niewidoczne dla innych – produkty i posiłki. Pod stworzoną dietę kreowane są automatyczne listy zakupów.

Dodatkowo dostępna jest pomoc wirtualnego asystenta dietetyka, dającego na bieżąco wskazówki i podpowiedzi. Administratorzy zapewniają również bezpłatne szkolenie z programu.
Na bieżąco tworzone są nowe aktualizacje, które są darmowe dla użytkowników platformy.

KcalMar – Co to jest?

KcalMar to kreator jadłospisów dostępny w chmurze. Twórcy programu stawiają przede wszystkim na usprawnienie pracy dietetyka poprzez skrócony czas układania indywidualnego jadłospisu (do 30 minut).

Dostępna jest tu wyszukiwarka, która sugeruje przepisy i podpowiada, który z nich jest najczęściej wybieraną opcją. Oprócz szerokiej bazy przepisów, która zawiera ponad 1000 potraw można też tworzyć swoje posiłki, które są widoczne tylko dla jego twórcy.

Na bieżąco wprowadzane są nowe aktualizacje funkcji systemu.

Aplikacja mobilna KcalMar

Kcalmar.pro to oprogramowanie dla dietetyków połączone z dedykowaną aplikacją mobilną. W aplikacji znajdziemy listę zakupów, statystyki pomiarów, plany treningowe oraz wiele innych. Program samodzielnie bilansuje i przelicza jadłospisy oraz normy, zawiera kalkulatory dietetyczne i miary domowe.

Ze względu na przetwarzanie wrażliwych danych medycznych pacjentów, administratorzy oferują najwyższy poziom zabezpieczeń. Program został zabezpieczony zgodnie ze światowymi standardami przechowywania i przetwarzania danych przez zainstalowanie certyfikatu SSL.

Dietik Pro – Co to jest?

Dietik- to kolejny na naszej liście intuicyjny program dietetyczny. Dostępny jest w formie aplikacji internetowej dla dietetyków oraz innych osób zajmujących się przygotowywaniem planów dietetycznych dla klientów indywidualnych.

Dietik dostępny jest w trzech wersjach – standard, pro i premium.

Na stronie internetowej producenta możemy znaleźć tutoriale z instrukcją obsługi aplikacji, co jest ciekawym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników.

Przy zakupie programu dostajemy regularne powiadomienia o zmianach i aktualizacjach.

Funkcje systemu DietikPro

Dzięki inteligentnej wyszukiwarce potraw i produktów, możemy sprawnie i szybko znaleźć je na wiele sposobów – poprzez nazwę, ilość porcji, pory posiłku, kaloryczność, ilość mikroskładników, sezonowość i tagi. Znajdziemy też listę zamienników dla produktów, które nie przypadną do gustu klienta.

Ułożony plan żywieniowy można wydrukować w wybranym, czytelnym szablonie dla pacjenta, który zawiera wszystkie zalecenia i wnioski z wizyty.

Kolejną funkcją jest diagnostyka badań laboratoryjnych, która pozwala porównać normy z wynikami. Dostępne badania to morfologia rozszerzona wraz z czynnikami krwiotwórczymi, witamina b12 i kwas foliowy, elektrolity oraz wiele innych.

W aplikacji możemy wyznaczyć zadania kontrolne dla pacjenta takie jak np. spacer, częste picie wody czy cheat meal.

Dostępny jest również kalendarz wizyt i przypomnienia wysyłane pacjentom poprzez pocztę elektroniczną i SMS.

Samodzielnie prowadzisz rejestrcję pacjentów?
Skorzystaj ze wsparcia dedykowanego gabinetom dietetycznym

  Aliant – Co to jest?

  Jest to kalkulator dietetyczny przeznaczony dla specjalistów, którzy poszukują narzędzia do generowania planów dietetycznych. Przygotowany z myślą o dietetykach, którzy chcą tworzyć jadłospisy w systemie miar domowych wzbogacone o dane z kalkulatora wysiłku fizycznego.

  Funkcje kalkulatora Aliant

  Najważniejsza w kalkulatorze Aliant jest szeroka baza produktów i potraw (ponad 4300 pozycji).

  Automatyczne oznaczenie produktów i potraw nietolerowanych lub nielubianych przez pacjenta, pozwala na szybkie wykluczenie z diety niepożądanych pozycji.

  Podczas komponowania diety można monitorować wysokość indeksu glikemiczny, lepiej i szybciej układając plany m.in. dla diabetyków.

  Aliant to również społeczność, tworzona przez specjalistów, którzy w ramach „Centrum wymiany potraw” dzielą się swoimi autorskimi przepisami (jest ich ponad 2000 i może korzystać z nich każdy).

  Kalkulator wysiłku fizycznego pomaga oszacować przybliżoną ilość utraty energii przez pacjenta.

  Dietico – co to jest?

  Dietico – podobnie jak pozostałe programy dietetyczne, skierowany jest do specjalistów z zakresu żywienia i dietetyki. Uważany za bardzo intuicyjny, z szeregiem przydatnych funkcjonalności.

  Administratorzy oferują wiele możliwości abonamentu w zależności od potrzeb klienta, również zniżki grupowe. Istnieje pakiet dla studentów który jest bardziej ograniczony od pozostałych, jednak posiada najniższą cenę. Dostępna jest też oferta skierowana wprost do uczelni i szkół, Dietico współpracuje już z wieloma z nich. Dla pozostałych użytkowników do wyboru są dwa pakiety- standard i premium. Przez 14 dni możemy testować bezpłatną wersję programu bez żadnych zobowiązań, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej.

  Funkcje programu Dietico

  W Dietico dostępne są regularne aktualizacje gotowych jadłospisów, produktów oraz funkcji.

  Oprócz podstawowych funkcji programów dietetycznych, Dietico daje nam dostęp do gotowych szablonów diet. Można też tworzyć własne jadłospisy i zapisywać szablony do wykorzystania u innych pacjentów.

  Wśród ciekawych funkcji dostępnych w programie znajdziemy:

  • globalną zamianę produktów (w szybki sposób podmienimy produkty w całym jadłospisie)
  • szybkie dodawanie wcześniej opracowanych zaleceń dla pacjentów z poszczególnymi jednostkami chorobowymi
  • praktyczne wprowadzanie dań wieloporcjowych
  • widok na wartości odżywcze wszystkich posiłków oraz ostrzeżenia przed dodaniem alergenów i produktów niewskazanych.
  • tworzenie list zakupów z uwzględnieniem trybu życia pacjenta,

  Dla każdego dostępne są instynktownie wyliczone wskaźniki takie jak BMI, PPM itp. oraz monitorowanie postępów i wizyty kontrolne. Istnieje dużo możliwości wydruku – możemy personalizować strony tytułowe, dodawać wartości odżywcze i komentarze do posiłków oraz listę zakupów.

  Skomentuj artykuł