NaKiedy

Szukasz prostego terminarza przyjęć z modułem rejestracji online? Nakiedy może spełnić oczekiwania Twojej placówki, oferując proste i łatwe w obsłudze narzędzie. Nie jest to jednak program medyczny, dlatego warto sprawdzić jakich funkcjonalności nie posiada i z jakimi ograniczeniami należy się liczyć.

System rezerwacji wizyt NaKiedy wielu może kojarzyć się z zapisem na wizytę do fryzjera czy kosmetyczki. Rzeczywiście w tych usługach jest dobrze znany i często używany. NaKiedy nie jest typowym programem dla placówki medycznej, a systemem rezerwacji dostosowanym do potrzeb tej grupy. Ze względu na fakt, że korzystają z niego również lekarze prowadzący małe placówki medyczne – postanowiliśmy uwzględnić go w naszym rankingu.

NaKiedy – dla kogo?

Program NaKiedy stworzony został z myślą o wszelkich zawodach, w których konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty – począwszy od salonów urody, po usługi „złotej rączki”.

Jako terminarz przyjęć sprawdzi się zarówno w gabinetach lekarskich jak i placówkach fizjoterapeutycznych, stomatologicznych czy psychologicznych. Posiada jednak duże ograniczenia i zdecydowanie mniejszą od konkurencji funkcjonalność, o czym napisaliśmy w dalszej części.

Utworzenie konta

Żeby rozpocząć korzystanie z terminarza NaKiedy, należy kliknąć w centralnie umieszczony przycisk „Wypróbuj za darmo” a następnie wypełnić prosty formularz, nie wymagający podania dokładnych danych firmy.

Okres próbny

Okres testowy trwa 14 dni. W tym czasie bez zobowiązań będziemy mogli ocenić, czy program spełnia nasze oczekiwania. Dodatkowo w tym czasie skorzystamy z 30 bezpłatnych smsów.

Prezentacja

Producent nie informuje o możliwości skorzystania z prezentacji systemu, choć w naszej ocenie program jest na tyle prosty i intuicyjny, że samodzielne zapoznanie się z kontem testowym nie powinno stanowić problemu.

Pakiety NaKiedy

System NaKiedy oferuje pakiety zależne przede wszystkim od liczby pracowników.

Pakiet Mini
Najtańszy podstawowy pakiet Mini pozwala na korzystanie z konta dla 1 lub 2 użytkowników. Występuje jednak limit 50 SMS na miesiąc, możliwa jest dopłata 9 gr za każdy kolejny SMS. Bez limitu możemy korzystać z rezerwacji i wszelkich transakcji.

Pakiet Standard
Kolejny pakiet, który zawiera te same funkcje co oferta Mini, jednak jest przeznaczony dla 3-8 pracowników. Limit wiadomości w pakiecie to 100 SMS na miesiąc.

Pakiet Bez limitów
Ta opcja posiada wszystkie funkcje z wymienionych wyżej pakietów. Dodatkowo może korzystać z niego dowolna liczba pracowników i można wykonać 150 SMS miesięcznie bez opłat, po wyczerpaniu każdy kolejny SMS to koszt 9 gr. Dodatkiem w tej wersji jest usunięte ze stopki logo „Nakiedy”.

Funkcjonalność systemu Nakiedy

Najważniejsze funkcje tego systemu rezerwacji wizyt to:

  • Kalendarz rezerwacji
  • Statystyki i różne raporty
  • Historia wizyt pacjenta
  • Możliwość przyjmowania rezerwacji przez konto Facebook
  • Internetowe płatności, z możliwością opłacenia wizyty przez pacjenta
  • Automatyczne powiadomienia EMAIL oraz SMS z przypomnieniem o wizycie dla pacjenta

Zwrócić należy jednak uwagę, że historia wizyt nie oznacza możliwości tworzenia historii leczenia i przechowywania dokumentacji medycznej.

Brak dostępu do elektronicznej dokumentacji medycznej a także brak możliwości wystawienia e-recepty czy e-zwolnienia to największe ograniczenia systemu dla lekarzy.

Kalendarz wizyt

Terminarz przyjęć Nakiedy pozwala na utworzenie rodzajów wykonywanych usług oraz pracowników, do których usługi te można przypisać.

Przydatną opcją kalendarza jest możliwość szybkiego utworzenia wizyt cyklicznych – powtarzających się co tydzień, miesiąc. Opcja ta może być przydatna w gabinetach rehabilitacyjnych, psychoterapeutycznych czy dietetycznych, gdzie planowany jest cykl wizyt.

Kalendarz Nakiedy posiada również funkcję nadawania statusów wizyt, czyli oznaczania czy wizyta została potwierdzona oraz czy pacjent był obecny.

Integracje z Nakiedy

Producent umożliwia połączenie terminarza Nakiedy z Facebookiem oraz WordPressem. Nie daje jednak możliwości zintegrowania systemu ze Znanym Lekarzem oraz innymi systemami potrzebnymi w obsłudze rejestracji czy zarządzaniu placówką medyczną.

Bezpieczeństwo

Na stronie internetowej Nakiedy bardzo trudna znaleźć informacje o stosowanych zabezpieczeniach. Nam udało się w zapisach regulaminowych odnaleźć jedynie zapis o stosowaniu szyfrowania połączenia za pomocą certyfikatu SSL.

Kontakt i wsparcie techniczne

Na stronie Nakiedy znajdziemy numer telefonu infolinii dostępnej w dość ograniczonych godzinach: 9:00-16:00 a także formularz kontaktowy – bez informacji o maksymalnym czy przypuszczalnym czasie oczekiwania na odpowiedź.

Wnioski

System Nakiedy może spełnić funkcje internetowego kalendarza przyjęć dla lekarza czy specjalisty, który nie oczekuje od programu dodatkowych funkcji programu medycznego. Sam kalendarz jest w naszej ocenie prosty i czytelny, dobrze sprawdzi się w prywatnych gabinetach rehabilitacyjnych czy psychologicznych. W przypadku gabinetów lekarskich – nie stanowi konkurencyjnego rozwiązania na tle odpłatnych programów medycznych czy bezpłatnych terminarzy przyjęć dla lekarzy.

Skomentuj artykuł