EuroSoft

Program EuroSoft to w naszej ocenie narzędzie przygotowane dla zdecydowanie większych niż indywidualny gabinet placówek. Początkowo mało intuicyjne, wymaga większego doświadczenia i praktyki, by proces obsługi pacjenta stał się sprawny...

EuroSoft – dla kogo?

Program EuroSoft został uwzględniony w rankingu ze względu na doświadczenie naszego zespołu w obsłudze mniejszych placówek korzystających z tego systemu.

Ostatecznie rekomendujemy jednak EuroSoft większym podmiotom medycznym – w naszej ocenie nie jest on przeznaczony do obsługi małych placówek a raczej przychodni i szpitali.

Utworzenie konta

Uzyskanie dostępu do konta możliwe jest wyłącznie po bezpośrednim kontakcie z dostawcą i być może związane jest z koniecznością wykupienia licencji na określony czas. Na stronie internetowej EuroSoftu brakuje informacji o tym w jaki sposób możemy zapoznać się z systemem.

Okres próbny

Producent nie informuje o możliwości skorzystania z okresu próbnego.

Prezentacja

Na stronie internetowej dostawcy programu nie znajdziemy formularza pozwalającego umówić prezentację systemu ani informacji zachęcających do wzięcia udziału w prezentacji.

Pakiety EuroSoft

Pakiet Eurosoft Przychodnia

Ten wariant dedykowany jest dla przychodni i gabinetów lekarskich.

Pakiet Eurosoft Szpital

Opcja skierowana dla szpitali zawierająca moduły takie jak izba przyjęć, diagnostyka obrazowa i laboratoryjna. Dodatkowo posiada wiele wariantów ewidencji oraz rozliczenia z NFZ.

Funkcjonalność systemu EuroSoft

Program EuroSoft oferuje szereg funkcji przydatnych w obsłudze gabinetów i przychodni:

  • Pobieranie opłat za świadczenia
  • Zamawianie recept
  • Wyniki badań
  • Rozliczenia z NFZ
  • Obsługa umów z zewnętrznymi kontrahentami i towarzystwami ubezpieczeniowymi
  • Ewidencja stawek dla lekarzy
  • Generowanie faktur rozliczeniowych
  • Ewidencja przychodów i rozchodów
  • Repozytorium elektroniczne

Z perspektywy lekarza i rejestracji program Eurosoft może być mało intuicyjny i wymagający.

Cechą programu jest m.in. konieczność założenia karty pacjenta już na etapie rozmowy telefonicznej, gdy dokonujemy zapisu na wizytę. Wprowadzenie wszystkich danych pacjenta i założenie nowej karty może być korzystne (zwłaszcza dla placówek NFZ lub posiadających umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi lub pracowniami). Opcja ta może jednak wydłużać czas potrzebny na umówienie wizyty, co może być wadą dla lekarza samodzielnie prowadzącego rejestrację do prywatnego gabinetu.

W samym systemie mamy również do dyspozycji cennik usług, który na bieżąco jest aktualizowany. Taka forma cennika pozwala na szybkie i bezbłędne przekazanie pacjentom informacji o kosztach wizyty i innych usług. Dodatkowym atutem dla większych placówek jest przydzielanie cen usług z podziałem na poradnie.

Bezpieczeństwo

Dostawca systemu deklaruje, że EuroSoft jest programem bezpiecznym, jednak nie udało nam się ustalić szczegółowych informacji w tym zakresie.

Integracje z Eurosoft

  • Integracja z programami FK

Kontakt i wsparcie techniczne

Na stronie internetowej widnieje informacja o dostępności infolinii w godz. 8:00-16:00. Nie udało nam się jednak ustalić, czy wsparcie techniczne dla użytkowników systemu jest dostępne w szerszym przedziale godzinowym.

Wnioski

Opis programu EuroSoft publikowany na stronie internetowej jest dość ubogi. Brakuje bardziej szczegółowych opisów i prezentacji graficznej systemu, która dla potencjalnego klienta pozostaje tajemnicą.

Nasza ocena i opis systemu był możliwy wyłącznie dzięki doświadczeniu naszego zespołu rejestracji w obsłudze tego programu.

W naszej opinii program EuroSoft pozwala na dokonanie szybkiego i łatwego zapisu pacjenta.

Problematyczne w naszej ocenie jest czasochłonne logowanie do systemu. Automatyczne wylogowanie, mające na celu zabezpieczenie danych naszych pacjentów, powoduje konieczność wielokrotnego logowania, które w porównaniu do innych systemów trwa tutaj bardzo długo, wpływając na czas obsługi pacjenta w rejestracji telefonicznej.

Skomentuj artykuł